מגזין החתונות של ישראל

כשכל חתונה מספרת סיפור חדש: ראיון עם המפיקה לוטן עמר

 

אין ספק שההפקה הוא החלק הכי מהותי בהצלחת כל אירוע. לכן, כשאנחנו בוחרות מפיקה אנחנו רוצות למצוא מישהי שאנחנו מתחברות אליה, שהסטייל שלה הורס בעינינו ושאנחנו פשוט יודעות שכשהכל נמצא בידיים שלה – החתונה פשוט תתקתק. להפיק עבור זוגות את היום הגדול שלהם זו אחריות כבדה, אבל גם כזו גם שטומנת בחובה הרבה פאן וסיפוק.

 

אצל לוטן עמר אפשר מיד לראות שהתשוקה למקצוע ולעולם האירועים היא מה שמניע אותה, וכל חתונה אצלה היא סיפור חדש ומיוחד. תפסנו אותה לשיחה צפופה, כדי לשמוע מהיכן היא שואבת השראה, איך הגיעה לעולם ההפקות ואת החתונה של מי היא חולמת להפיק.

 

gallery16

(צילום: unique photography)

 

איפה הכל התחיל?

לעולם החתונות והאירועים נכנסתי לראשונה לפני כמעט חמש שנים, כשהצטרפתי למשפחת LAGO. בין אם מאחורי הקלעים, בין אם במכירות, ביחסי ציבור או בשיווק, נחשפתי להרבה מאוד סוגים של אירועים ומday one קסמה לי ההפקה, הגשמת החלומות לזוגות וההוצאה לפועל של הרעיונות המאתגרים ביותר. מרגע קבלת ההחלטה, הדרך להקמת RAINBOW הייתה די קצרה, מפה לאוזן הגיעו הזוגות והנה עונת החתונות כבר בשיאה.

 

 1. למה הפכת למפיקת חתונות?

אני חושבת שעם ההתקדמות והניסיון שרכשתי בעולם האירועים התחילו להגיע התגובות בין אם מספקים ובין אם מלקוחות. זה, יחד עם האהבה שלי לעשייה, הרצון העז שלי להמציא את עצמי מחדש, דינמיות וסדר שהם חלק מה-DNA שלי - הובילו אותי לעולם ההפקה.

  

gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

 

gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

 1. איך החלטת להיכנס אל עולם החתונות?

אני לא חושבת שההחלטה הזו נעשתה במודע. תמיד ידעתי שאעסוק בעבודה שיש בה אינטראקציה עם  אנשים, עבודה מאחורי מסך זה פחות אני. עולם האירועים הוא עולם החלומות מבחינתי, הוא מאפשר התעסקות בשמחות של אנשים, בחוויות שבשביל הלקוחות נשארות לנצח, אז זה יחד עם ה"הפרעה" לסדר וארגון בלתי מתפשר הוביל אותי לעולם הזה.

אמנם להיות מפיקת אירועים זה לא היה "חלום" שלי מגיל קטן, אבל היום אני בהחלט יכולה לומר שאני מגשימה את עצמי.

 

 1. מה החלק הכי טוב בעבודה שלך?

אני חושבת שדי ברור שזה יום האירוע עצמו. לראות איך כל חלקי הפאזל מתחברים, איך הכול רוקם עור וגידים במציאות. לאחר תהליך שאני עוברת עם הזוגות, עם המשפחות, כשהם נכנסים לאולם, כשהכול מתקתק והם מבחינים בדיטלס המדויקים ביותר שיוצרים את התמונה השלמה, ההתרגשות שלהם, החיוך שלהם, שווה מבחינתי הכול.

 

gallery16

(צילום: unique photography)

 

 

 gallery16

(צילום: levana photographers)

 

 ממה את מקבלת השראה?

אני עוקבת אחר הטרנדים החמים בעולם החתונות העולמי, בין אם זה באינסטגרם, בבלוגים, דואגת לשאוב השראה ולתת מענה רעיוני לזוגות שלנו במגוון נושאים וכמובן בהתאם לתקציבים שונים.

יהיה גם מדויק לומר שאני שואבת השראה מהזוגות עצמם. בהשקפה שלי, כל זוג הוא סיפור- סיפור ההיכרות שלהם, החוויות שלהם, תחביב זוגי שלהם, המקום בו הייתה הצעת הנישואין, החלומות שלהם, כל זה פעמים רבות סולל את הקונספט ומפרה את תהליך היצירה.

 

 1. כשאת לא מפיקה, מה את עושה?

שאלה די קשה, זה עולם שמעסיק 24/6 אם לא 24/7, וגם אם לא בפגישות עם לקוחות או ספקים, אז במחשבות על האירוע הבא. את הבקרים שלי אני אוהבת לפתוח באימון- יוגה, פילאטיס, בר, ריצה על הים. אני אוהבת להתעסק באופנה, מה שהתגלה כתחביב לאחרונה ואפילו הוביל אותי לקנות מכונת תפירה, אבל ככל הנראה יישאר בגדר הובי בלבד.

 

gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

 

gallery16

(צילום: unique photography)

 

 1. מה מבדל אותך כמפיקה ממפיקים אחרים?

אני חושבת שהחיבור עם הזוגות. זה משהו שחשוב לי ברמה האישית. אני באמת מתייחסת לכל זוג כסיפור. זה אולי נשמע קצת מוזר, אבל מעבר לידע, לניסיון, החיבור האישי מביא איתו ערך מוסף לאורך כל הדרך. חשוב לי שהזוגות ירגישו בנוח, חשוב לי שהזוגות יבינו וירגישו שאנחנו רוצים את הטוב בשבילם ונעשה את הטוב ביותר עבורם.

 

 1. איך היית מתארת את סגנון החתונות שאת מפיקה?

בין אם החתונה על הים, בין אם בהאנגר או באמצע מטע זיתים - החתונות שלנו מספרות סיפור, האורחים עוברים בחתונות שלנו "חוויה שלמה" שמשאירה איזשהו חותם. מורגש שבחתונות שלנו כול החלקים מתחברים, זה מתחיל בקבלת ההזמנה ומסתיים בגיבאוואי שהאורחים מקבלים ביציאה מהאירוע, הכול כחלק מאותו קונספט מהודק, מאותו סיפור שבחרנו לספר.

 

 

gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

 

gallery16

(צילום: levana photographers)

 

 

 1. איך הייתם מתארת את הזוגות שלך?

זו שאלה קשה כי הם פשוט מגוונים. יש זוגות שבאים ויודעים בדיוק מה הם רוצים, כלות שחלמו את החתונה שלהם מגיל ארבע בואי נאמר. ויש זוגות שהתהליך איתם הוא ארוך יותר, כי הם רוצים ליצור את ה"וואו" אבל פחות יודעים לשים את האצבע, אלה זוגות שצעד אחר צעד אנחנו מבינים יחד את הרצונות, את השאיפות, את החוויה שהם רוצים להעביר את האורחים שלהם וכך מרכיבים את הפאזל יחד.

 

 1. את החתונה של מי הכי היית רוצה להפיק?

נטע ברזילי. חד משמעית. בחורה פורצת דרך, ייחודית, נאמנה לעצמה, בחורה שיודעת לחלום, בחורה אמיצה שעושה הכול בגדול. בטוחה שכל האירוע יהיה ייחודי, צבעוני ומשוגע בו זמנית. זו אחת הכלות שאני יותר שואפת לעבוד איתן בזמן הקרוב, אני רק מחכה להצעת נישואין.

 

 

gallery16

(צילום: people photography)

 

 

gallery16

 (צילום: unique photography)

 

 

 1. תארי לנו ב-3 מילים את החתונות שאת מפיקה

רוגע – אושר – וואו.

 

 1. מהו הסרט האהוב עליך בכל הזמנים?

אובייס שאגיד "מארגנת החתונות", אבל ממש לא. אני יותר בעניין של סרטי מתח, סרטי אקשן. אוהבת להתרגש מסרטים אבל לא במובן הקיטשי, "12 שנים של עבדות" סרט מעורר השראה שראיתי 3 פעמים לדעתי ובעיניי הוא בגדר חובה.

 

gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

 

 gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

 

 1. מה הדבר הכי מטורף שקרה לך כשהפקת חתונה?

"הפיכות" (מעבר מאירוע בוקר לאירוע ערב) זה משהו שאנו מתמודדים איתו באופן שוטף. לא אשכח חתונה מהממת ומורכבת הן מבחינת עיצוב והן מבחינת דיטלס שהקמנו בזמן שיא של 3 שעות. ב-16:30 קיבלנו את האולם לאחר פירוקים, ב-19:30 האירוע עמד. זה אמנם שלוש שעות לחוצות שנראה שסופה מתרחשת באולם, אבל יחד עם הספקים המדויקים, המקצועיים שאנו עובדים איתם אנו מוכיחים כל פעם שהכול אפשרי, גם בזמן שיא ובסדר מופתי.

 

 אם לא היית מפיקה, מה היית רוצה להיות?

אם לא הייתי מתאהבת בעולם החתונות אני חושבת שהייתי פונה לעולם היחסי ציבור. גם "עולם הבקסטייג'", עולם שמערב הרבה עבודה עם אנשים, הרבה קונקשנים, עולם שחי בלי הפסקה.

 

 gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

  

gallery16

(צילום: עידן חסון)

 

 

 1. יש לך טיפ לקוראות?

נשמע קלישאתי אבל פשוט להינות מהתהליך, מההחלטות המשותפות עם בן הזוג (כולם אומרים שזו שנה לא קלה, אבל ביליב מי- יותר מאפשרי). לנסות ולהתחבר ל-DREAM TEAM שאתן בונות ברמה האישית וכמובן המקצועית. האירוע בסופו של דבר הוא המטרה, וכמה קסום שיהיה, הוא חולף כל כך מהר, במיוחד כשאתם בשיא ההנאה, ככה שבעיניי גם התהליך הוא חלק בלתי נפרד מהחתונה.

 

 

gallery16

(צילום: עידן חסון)